Nietypowy biznes: prywatna droga

Potrzeba matką wynalazców

W Anglii między Bath, a Bristolem na odcinku drogi A431 obsunęła się ziemia. Odcinek trasy został wyłączony z ruchu utrudniając znacznie komunikację podróżującym tam codziennie do szkoły i pracy ludziom. Powstały objazd wydłużył drogę aż o 5 dodatkowych kilometrów, jednak władze nie zamierzają szybko uporać się z problemem – naprawy potrwają do końca roku. Na doskonały pomysł wpadł wówczas 62-letni Mike Watts z Kelston…

droga Czytaj dalej

Zaszufladkowano do kategorii Biznes

Dom bez gwoździa i betonu…

Jeśli myślisz, że aby mieć przepiękny, nowoczesny dom, potrzebujesz setek tysięcy złotych to jesteś w błędzie! Zainspiruj się ludźmi, którzy podeszli do tematu budowy domu bardzo nieszablonowo i… zamieszkali w metalowych kontenerach jeśli brzmi to dla Ciebie śmiesznie i kojarzy się jedynie z życiem kloszarda to na pewno zmienisz swoje myślenie po zobaczeniu kilku przykładów domów stworzonych z kontenerów do przewozu towarów!kontener1
Czytaj dalej

Rośnie kolejny wysokościowiec w stolicy!

spire2

W nagradzanym i oczekiwanym kompleksie Warsaw Spire, który powstaje w Warszawie między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową, biurowy budynek B jest już niemal gotowy! We wrześniu sprowadzi się do niego unijna agencja Frontex, dlatego budowlańcy już zdejmują rusztowania i szykują się do montażu elewacji. Budynek C także jest prawie skończony – wybudowano już 14 z 15 planowanych pięter! Na budowie praca wre i – co nie jest często spotykane przy tego typu inwestycjach, wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem!
Czytaj dalej

Poznaj Poznański „chlebak”

Na dzień 25 października 2013 roku czekało wielu Poznaniaków. Stary dworzec kolejowy miał zamienić się w coś, co urzędnicy nazwali wzniośle „Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym”. Okazało się, że zamiast pięknego, lekkiego Centrum Handlowego z nową halą dworca Poznań Główny, otrzymali coś, co na Facebooku wszyscy zgodnie okrzyknęli… poznańskim chlebakiem!
poznan1
Czytaj dalej

Coraz taniej w budownictwie

W 2013 roku koszt robót budowlano-montażowych w wolnostojącym budynku jednorodzinnym był 1% niższy niż w 2012 roku. 2014 rok to kolejne obniżki kosztów inwestycji, koszty spadły o kolejne 1,1%! To pierwsza taka tendencja od niemal ośmiu lat. Spowodowane jest to zmniejszającymi się kosztami materiałów budowlanych. Ich ceny nie rosną w górę bo… zmniejsza się ilość wydawanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych przez prywatnych inwestorów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Działkę budowlaną zamień na…Port!

aqua1

Prawdziwą innowacją i rewolucją dla poszukiwaczy alternatywnych sposobów na życie mogą być Domy na Wodzie. Popularne od dawna za granicą (w Anglii, Francji czy Holandii) – w Polsce kompletnie nie znane! Wyobrażenie życia na wodzie może być niezwykle przyjemne… Śniadanie z widokiem na latające mewy i kołyszącą się taflę rzeki. Jednak wszyscy, którzy marzą o takim życiu – w Polsce muszą się liczyć z wieloma utrudnieniami prawnymi.

Czytaj dalej

SPADEK PUTINA

Analiza Biznes Instytut dla GPW luty – marzec 2014
Chcieliśmy podzielić się z wami analizą,  na której opieraliśmy się, planując zajmowanie naszych pozycji w okresie od  31.01.2014 do dnia dzisiejszego.
Okres ten podzielimy na 3 fazy – (widoczne na rysunku). Na podstawie własnych zarobków i strat, chcielibyśmy zaprezentować sposób w jaki działamy oraz naszą skuteczność w działaniach na rynku.
spadek_putina
Czytaj dalej

2014 najlepszym rokiem na kupno nieruchomości!

Kupno mieszkania wiąże się z ogromnymi zobowiązaniami, zwłaszcza kiedy ktoś zaciąga kredyt hipoteczny. Wiele osób boi się zrobić tego ostatecznego kroku, aby nie być zmuszonym przez kolejne  10, 20 lat do płacenia comiesięcznych rat pożyczki. Wiele osób pragnie jednak własnych czterech ścian, zwłaszcza dla swojej rodziny. Do wszystkich osób, które wahają się, wciąż analizują przychody do swojego domowego budżetu, informujemy – w 2014 roku oferty kredytów hipotecznych będą najkorzystniejsze!

dream house

Czytaj dalej