Nowe szczyty na S&P 500 , DAX bardziej zachowawczy, Polska w ogonie

GPW wzrosty 3 Biznes InstytutZawsze na naszym blogu omawiamy 3 rynki- S&P, DAX i WIG 20.

Widać ,że z tych trzech giełd nasza rodzima ma największe problemy aby zdecydować się co robić. Od długiego czasu nie ma konkretnego ruchu(nawet kilka lat). Co powoduje ,że inwestorzy tacy również jak my odpływają z Polskiej giełdy , bo nie widzą perspektywy zarobku. Nawet, że inwestujemy w kontrakty terminowe , bez płynności oraz trendu żaden inwestor nie ma co robić na tym rynku.Natomiast inne giełdy radzą sobie nie najgorzej.

Czytaj dalej

KONTYNUACJA KOREKTY

byki i niedzwiedzie w biznes instytut 6

Ostatni tydzień był bardzo ciekawy jeżeli chodzi o rynki  akcji i kontraktów. Jeżeli chodzi o giełdy zachodnie mamy do czynienia z kilkutygodniowa korektą lub z testowaniem długoterminowego dołka. Oczywiście patrzę w pierwszej kolejności na długoterminowy trend posługując się wykresami tygodniowymi. Natomiast nie wygląda to za dobrze.

Czytaj dalej

Giełda po wakacjach

byki i niedzwiedzie w biznes instytutKontynuując analizę giełdy, chciałem podkreślić,bo wiele osób pyta, iż są to nasze  doświadczenia zbierane na rynku od 20 lat . Dzielimy się nimi i opisujemy , gdzie rynek podąża wg nas oraz jakie mamy pozycje. Często pytacie aby podawać dokładne punkty wejścia i wyjścia. Jednak było by to bardzo trudne , gdyż rynek jest szybki , natomiast to wy , dzięki szkoleniom powinniście sami podejmować decyzje właśnie wejścia i wyjścia . Bo co będzie jak kiedyś nie dostaniecie od nas analizy, nie zainwestujecie, bzdura . Sami więc musicie obserwować, usuwać szum , a potem podejmować trafne decyzje. My wam w tym na pewno pomożemy.

Patrząc na rynki widzimy jak są silne. S&P nowe maksyma oraz DAX powoli zbliża się również do swojego maksimum  z czerwca. Nasza giełda , na tle innych wypada naprawdę dobrze . Zważając co dzieje się za nasza wschodnia granica. To, że dla rynku amerykańskiego nie ma to znaczenia , to na nasz rynek na pewno ma duży wpływ. Mimo to odnotowujemy ciągły ruch do góry.

Czytaj dalej

Dobre prognozy zespołu BI

GPW spadkiJak czytaliście nasze prognozy i analizy dotyczące giełdy . To możecie być zadowoleni ze swoich pozycji na rynkach jeżeli zastosowaliście nasze wskazówki.Zobaczcie jak dokładnie wypadła górka na DAX oraz nasz artykuł 08.07.2014.

Opisany DAX idealnie w tym dniu zaczął swoją drogę na południe . Za moment po przetestowaniu kolejnej górki ruszył za nim S&P 500. Widać rzeczywiście nerwy inwestorów na tych rynkach napięte były do granic możliwości . No i nakręcająca się sprężyna dała znać o sobie .

Czytaj dalej

Czyżby przesilenie na giełdach nadchodziło ???

byki i niedzwiedzie w biznes instytutDzisiejsza sesja może okazać się przełomową. Widzimy ,że już po woli wyczerpują się siły bykom , czy to na S&P czy DAX. Nasza giełda zostaje bez mojego komentarza, gdyż jest tak słaba , że szkoda na nią słów. Nie wspomnę o tej słabości, że trwa od 2011 roku .Moi znajomi inwestorzy maja bardziej brzydkie określenia na to co się dziej , ale nie będę tutaj tego cytował.

Natomiast giełdy amerykańskie i niemiecka , dzisiaj pokazały ciekawą rzecz.

Czytaj dalej

Ciagle do góry na giełdach !!!!

795e3777-6f1c-43b8-b2d4-d6fd425cb839Widać, że giełdy i inwestorzy nie poddają się . Na dwóch największych giełdach jakie obserwuje zespół Biznes Instytut czyli S&P 500 oraz DAX ciągle bijemy nowe rekordy. Wydaje się jak by potencjał wzrostów nie był ciągle wyczerpany. Inwestorzy czekając na  korektę, aż zacierają oczy ze zdumienia widząc ciągle nowe szczyty. Widocznie tak już jest w przyrodzie giełdowej ,że robi ona dokładnie to co chce .Wzrosty są zdrowe dla wszystkich.

Czytaj dalej

Nowe MAXY na S&P i DAX

GPW wzrosty 3 Biznes InstytutCiekawa jest obecna sytuacja na giełdach. Trzeba mieć na prawdę nerwy ze stali, bardzo dużo cierpliwości i odporności psychicznej aby te ruchy góra dół nie wprowadziły nas w zakłopotanie .

Jak widzieliście ostatni komentarz, mieliśmy nieudane testy szczytów. Są to bardzo mocne sygnały odwrócenia trendu. Natomiast widać, że giełdy maja ogromna siłę aby przeć na północ.

Czytaj dalej

Trend boczny na giełdach

byki i niedzwiedzie w biznes instytutTak jak ostatnio pisałem byliśmy na długich pozycjach. Zobaczcie jak ten rynek jest zmienny i nie wiadomo w jakim kierunku pójdzie. Dzisiaj już po kilku dniach obserwacji co się działo na rynku , jesteśmy na pozycjach krótkich na DAX, S&P i WIG 20. Jak możecie zauważyć trend boczny na S&P zagościł od marca na dobre.

Czytaj dalej

Sygnały kupna na DAX, S&P, GPW, sprzedaży na złocie.

graphInwestor na naszych giełdach czy to Polska, Niemcy , czy USA w obecnych czasach musi być bardzo odporny psychicznie . Zmiany dzienne jakie następują są szybkie i głębokie , zamykając większość pozycji inwestorów.Jak pamiętacie ostatni artykuł broniliśmy zaciekle 2400 na naszym WIG 20. Obecnie znajdujemy się ciut powyżej . Wydarzyło się kilka ciekawych sytuacji i sygnałów o jakich chciałem teraz wspomnieć.

Czytaj dalej

Walka o 2400 na WIG20 !!!!

byki i niedzwiedzie w biznes instytutWitajcie !

Tak jak pisałem poprzednio , ruch do góry jak zwykle kończy się korektą. Obecnie jak widzicie mieliśmy nieudany test szczytów w kwietniu na W20. Dlatego tez obsuwamy się powoli. Pomaga nam przy tym giełda w USA. Gdyż na tym rynku od dawna była spodziewana korekta. Teraz powoli się realizuje .

Natomiast nasza giełda znajduje się w dosyć ciekawym położeniu.Ale na pewno nie możemy być oderwani od rynków zachodnich i tego co tam się dzieje.

Czytaj dalej