Działka z niespodzianką

Red house on the lakeDecydując się na zakup nieruchomości należy być bardzo ostrożnym. Zwłaszcza kiedy
na działce stoi już budynek. Nie ważne, czy to murowany dom, drewniany domek czy niewielka altana. Wiele nieruchomości nie posiada bowiem pozwolenia
na istnienie budynku. Jednak
po dokonaniu sprzedaży to już nie problem pierwotnego właściciela – wraz ze kupnem działki to nabywca ponosi pełną odpowiedzialność za jej stan.

Czytaj dalej

Wydrukuj sobie… Dom!

contour-crafting copy Być może szykuje się ogromna rewolucja
w budownictwie! Uniwersytet Południowej Kaliforni najwyraźniej chciał przebić osiągnięcia budowniczych popularnego, amerykańskiego programu – Extreme Makeover Home Edition! Stosując ich sposób, betonowa konstrukcja domu będzie mogła powstać nie w tydzień, a w 24 godziny! Jak zamierzają wprowadzić swój plan w życie?

Gigantyczna drukarka 3D!
Kalifornijscy naukowcy stworzyli technologię Contour Crafting, która wykorzystuje do tworzenia konstrukcji ogromną drukarkę 3D. Ustawione na dwóch wielkich szynach urządzenie, w szybkim czasie nakłada kolejne warstwy betonu w zaprogramowanych miejscach, aż do utworzenia całych fundamentów i ścian!
Czytaj dalej

Dom bez gwoździa i betonu…

Jeśli myślisz, że aby mieć przepiękny, nowoczesny dom, potrzebujesz setek tysięcy złotych to jesteś w błędzie! Zainspiruj się ludźmi, którzy podeszli do tematu budowy domu bardzo nieszablonowo i… zamieszkali w metalowych kontenerach jeśli brzmi to dla Ciebie śmiesznie i kojarzy się jedynie z życiem kloszarda to na pewno zmienisz swoje myślenie po zobaczeniu kilku przykładów domów stworzonych z kontenerów do przewozu towarów!kontener1
Czytaj dalej

Rośnie kolejny wysokościowiec w stolicy!

spire2

W nagradzanym i oczekiwanym kompleksie Warsaw Spire, który powstaje w Warszawie między ulicami Grzybowską, Łucką, Wronią i Towarową, biurowy budynek B jest już niemal gotowy! We wrześniu sprowadzi się do niego unijna agencja Frontex, dlatego budowlańcy już zdejmują rusztowania i szykują się do montażu elewacji. Budynek C także jest prawie skończony – wybudowano już 14 z 15 planowanych pięter! Na budowie praca wre i – co nie jest często spotykane przy tego typu inwestycjach, wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramem!
Czytaj dalej

Poznaj Poznański „chlebak”

Na dzień 25 października 2013 roku czekało wielu Poznaniaków. Stary dworzec kolejowy miał zamienić się w coś, co urzędnicy nazwali wzniośle „Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym”. Okazało się, że zamiast pięknego, lekkiego Centrum Handlowego z nową halą dworca Poznań Główny, otrzymali coś, co na Facebooku wszyscy zgodnie okrzyknęli… poznańskim chlebakiem!
poznan1
Czytaj dalej

Coraz taniej w budownictwie

W 2013 roku koszt robót budowlano-montażowych w wolnostojącym budynku jednorodzinnym był 1% niższy niż w 2012 roku. 2014 rok to kolejne obniżki kosztów inwestycji, koszty spadły o kolejne 1,1%! To pierwsza taka tendencja od niemal ośmiu lat. Spowodowane jest to zmniejszającymi się kosztami materiałów budowlanych. Ich ceny nie rosną w górę bo… zmniejsza się ilość wydawanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych przez prywatnych inwestorów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej

Działkę budowlaną zamień na…Port!

aqua1

Prawdziwą innowacją i rewolucją dla poszukiwaczy alternatywnych sposobów na życie mogą być Domy na Wodzie. Popularne od dawna za granicą (w Anglii, Francji czy Holandii) – w Polsce kompletnie nie znane! Wyobrażenie życia na wodzie może być niezwykle przyjemne… Śniadanie z widokiem na latające mewy i kołyszącą się taflę rzeki. Jednak wszyscy, którzy marzą o takim życiu – w Polsce muszą się liczyć z wieloma utrudnieniami prawnymi.

Czytaj dalej