Zaczynamy wychodzić z marazmu

GPW wzrosty 3 Biznes InstytutNo i na reszcie nasza giełda dała trochę znać o sobie. Widzę ,że coraz należy jej się mocniejsze słowo konstruktywnej krytyki i tak jak by słuchała .Jak pisałem ostatnio ,że jest jakaś nie zdecydowana to ją trochę zabolało i pokazała nam bycze rogi.W końcu wszystkim należy się odrobina zielonego koloru. Jak możecie zauważyć obecnie na rynku bardzo trudno jest wybrać spółkę która pokazuje dobre sygnały. Bardzo rzadko mamy do czynienia z takimi sytuacjami na naszym parkiecie .

Czytaj dalej

Działkę budowlaną zamień na…Port!

aqua1

Prawdziwą innowacją i rewolucją dla poszukiwaczy alternatywnych sposobów na życie mogą być Domy na Wodzie. Popularne od dawna za granicą (w Anglii, Francji czy Holandii) – w Polsce kompletnie nie znane! Wyobrażenie życia na wodzie może być niezwykle przyjemne… Śniadanie z widokiem na latające mewy i kołyszącą się taflę rzeki. Jednak wszyscy, którzy marzą o takim życiu – w Polsce muszą się liczyć z wieloma utrudnieniami prawnymi.

Czytaj dalej

SPADEK PUTINA

Analiza Biznes Instytut dla GPW luty – marzec 2014
Chcieliśmy podzielić się z wami analizą,  na której opieraliśmy się, planując zajmowanie naszych pozycji w okresie od  31.01.2014 do dnia dzisiejszego.
Okres ten podzielimy na 3 fazy – (widoczne na rysunku). Na podstawie własnych zarobków i strat, chcielibyśmy zaprezentować sposób w jaki działamy oraz naszą skuteczność w działaniach na rynku.
spadek_putina
Czytaj dalej

2014 najlepszym rokiem na kupno nieruchomości!

Kupno mieszkania wiąże się z ogromnymi zobowiązaniami, zwłaszcza kiedy ktoś zaciąga kredyt hipoteczny. Wiele osób boi się zrobić tego ostatecznego kroku, aby nie być zmuszonym przez kolejne  10, 20 lat do płacenia comiesięcznych rat pożyczki. Wiele osób pragnie jednak własnych czterech ścian, zwłaszcza dla swojej rodziny. Do wszystkich osób, które wahają się, wciąż analizują przychody do swojego domowego budżetu, informujemy – w 2014 roku oferty kredytów hipotecznych będą najkorzystniejsze!

dream house

Czytaj dalej

92 cm szerokości do życia!

W Warszawie, w szczelinie między dwoma budynkami przy Żelaznej 74, a blokiem przy Chłodnej 99 stoi…  Najwęższy dom świata! Szerokość w najwęższym miejscu wynosi 72 cm, a najszerszy punkt tej niezwykłej kawalerki ma jedynie 152 cm! W większości mieszkania szerokość  wynosi jedynie na 92 cm. Jest więc zdecydowanie przeznaczone dla szczuplejszych lokatorów.

dom_kereta1

Czytaj dalej

Podsumowanie na GPW !

byki i niedzwiedzie w biznes instytut 5Nie wiem jak wam ale mi poniedziałek na giełdzie bardzo się nie podobał. Mieliśmy tu do czynienia z tym jak wielka polityka , czy raczej pokazywanie siły przez Rosję może mec szybki wpływ na cały świat, gospodarki i giełdy. Również rosyjska giełda zanotowała wtedy maksymalny spadek o 12 % w ciągu dnia co stanowiło wyparowanie z tejże giełdy sumy równo wartej igrzyskom olimpijskim w Sochi. Czy to nie absurd.

Czytaj dalej

Najdziwniejsze pomysły na… dochodowy biznes!

gogo

źródło: joemonster.org

Wiele osób pragnie, by zmienić swoje życie. Chcą przestać w końcu pracować dla kogoś, być jednym z wielu pracowników – chcieliby rozkręcić własny biznes i być swoim własnym szefem. W dzisiejszych czasach problemem nie jest założenie własnej działalności gospodarczej – problemem może być POMYSŁ, który sprawdzi się i sprawi, że nie splajtujemy po kilku miesiącach z minusem na koncie… Wielu ludzi na świecie wychodząc właśnie z takiego założenia stworzyło niekonwencjonalne przedsiębiorstwa. To co ich łączy to zdecydowanie innowacyjne pomysły, których jeszcze nie było. Nie dołączyły jednak do tego przykrego grona firm zamkniętych z powodu braku zainteresowania i dochodów.

Bardzo niecodzienne idee znalazły grono klientów i prosperują przynosząc zyski!

Poznajcie kilka z nich.

Czytaj dalej