Sygnały kupna na DAX, S&P, GPW, sprzedaży na złocie.

graphInwestor na naszych giełdach czy to Polska, Niemcy , czy USA w obecnych czasach musi być bardzo odporny psychicznie . Zmiany dzienne jakie następują są szybkie i głębokie , zamykając większość pozycji inwestorów.Jak pamiętacie ostatni artykuł broniliśmy zaciekle 2400 na naszym WIG 20. Obecnie znajdujemy się ciut powyżej . Wydarzyło się kilka ciekawych sytuacji i sygnałów o jakich chciałem teraz wspomnieć.

Czytaj dalej

Poznaj Poznański „chlebak”

Na dzień 25 października 2013 roku czekało wielu Poznaniaków. Stary dworzec kolejowy miał zamienić się w coś, co urzędnicy nazwali wzniośle „Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym”. Okazało się, że zamiast pięknego, lekkiego Centrum Handlowego z nową halą dworca Poznań Główny, otrzymali coś, co na Facebooku wszyscy zgodnie okrzyknęli… poznańskim chlebakiem!
poznan1
Czytaj dalej

Walka o 2400 na WIG20 !!!!

byki i niedzwiedzie w biznes instytutWitajcie !

Tak jak pisałem poprzednio , ruch do góry jak zwykle kończy się korektą. Obecnie jak widzicie mieliśmy nieudany test szczytów w kwietniu na W20. Dlatego tez obsuwamy się powoli. Pomaga nam przy tym giełda w USA. Gdyż na tym rynku od dawna była spodziewana korekta. Teraz powoli się realizuje .

Natomiast nasza giełda znajduje się w dosyć ciekawym położeniu.Ale na pewno nie możemy być oderwani od rynków zachodnich i tego co tam się dzieje.

Czytaj dalej

Coraz taniej w budownictwie

W 2013 roku koszt robót budowlano-montażowych w wolnostojącym budynku jednorodzinnym był 1% niższy niż w 2012 roku. 2014 rok to kolejne obniżki kosztów inwestycji, koszty spadły o kolejne 1,1%! To pierwsza taka tendencja od niemal ośmiu lat. Spowodowane jest to zmniejszającymi się kosztami materiałów budowlanych. Ich ceny nie rosną w górę bo… zmniejsza się ilość wydawanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych przez prywatnych inwestorów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czytaj dalej