Wydrukuj sobie… Dom!

contour-crafting copy Być może szykuje się ogromna rewolucja
w budownictwie! Uniwersytet Południowej Kaliforni najwyraźniej chciał przebić osiągnięcia budowniczych popularnego, amerykańskiego programu – Extreme Makeover Home Edition! Stosując ich sposób, betonowa konstrukcja domu będzie mogła powstać nie w tydzień, a w 24 godziny! Jak zamierzają wprowadzić swój plan w życie?

Gigantyczna drukarka 3D!
Kalifornijscy naukowcy stworzyli technologię Contour Crafting, która wykorzystuje do tworzenia konstrukcji ogromną drukarkę 3D. Ustawione na dwóch wielkich szynach urządzenie, w szybkim czasie nakłada kolejne warstwy betonu w zaprogramowanych miejscach, aż do utworzenia całych fundamentów i ścian!
Czytaj dalej

Giełda po wakacjach

byki i niedzwiedzie w biznes instytutKontynuując analizę giełdy, chciałem podkreślić,bo wiele osób pyta, iż są to nasze  doświadczenia zbierane na rynku od 20 lat . Dzielimy się nimi i opisujemy , gdzie rynek podąża wg nas oraz jakie mamy pozycje. Często pytacie aby podawać dokładne punkty wejścia i wyjścia. Jednak było by to bardzo trudne , gdyż rynek jest szybki , natomiast to wy , dzięki szkoleniom powinniście sami podejmować decyzje właśnie wejścia i wyjścia . Bo co będzie jak kiedyś nie dostaniecie od nas analizy, nie zainwestujecie, bzdura . Sami więc musicie obserwować, usuwać szum , a potem podejmować trafne decyzje. My wam w tym na pewno pomożemy.

Patrząc na rynki widzimy jak są silne. S&P nowe maksyma oraz DAX powoli zbliża się również do swojego maksimum  z czerwca. Nasza giełda , na tle innych wypada naprawdę dobrze . Zważając co dzieje się za nasza wschodnia granica. To, że dla rynku amerykańskiego nie ma to znaczenia , to na nasz rynek na pewno ma duży wpływ. Mimo to odnotowujemy ciągły ruch do góry.

Czytaj dalej