Dobre prognozy zespołu BI

GPW spadkiJak czytaliście nasze prognozy i analizy dotyczące giełdy . To możecie być zadowoleni ze swoich pozycji na rynkach jeżeli zastosowaliście nasze wskazówki.Zobaczcie jak dokładnie wypadła górka na DAX oraz nasz artykuł 08.07.2014.

Opisany DAX idealnie w tym dniu zaczął swoją drogę na południe . Za moment po przetestowaniu kolejnej górki ruszył za nim S&P 500. Widać rzeczywiście nerwy inwestorów na tych rynkach napięte były do granic możliwości . No i nakręcająca się sprężyna dała znać o sobie .

Uważamy, iż właśnie teraz rynki przecinając wszystkie średnie , zaczynając od 14,30,45 pokazały, że są gotowe do korekty. Obecnie na rynkach trwa korekta tego pierwszego ruchu spadkowego. Zbliżamy się małymi krokami do ich zniesienia 50 % wg Fibonacciego. Z krótkich pozycji , przeszyliśmy na okres korekty na długie pozycje . Natomiast cały czas bacznie wypatrując kolejnych oznak słabości. Gdyż ta winda w dół raczej jeszcze się nie zatrzymała. Nasza giełda WIG20 jest o tyle dziwna, że nie zachowuje się tak samo jak niemiecka czy amerykańska . Idzie sobie swoim torem. Jednakże od pewnego momentu mamy do czynienia z obrona 2280 ostatnich kilku dołków, oraz 2260 ostatniego dołka. A tak jak znacie z naszych analiz  sygnały nieudanego dołka są dla nas bardzo istotne . I widzimy tu mały paradoks giełdy zachodnie chcą robić nowe minima , natomiast nasza giełda próbuje swoich sił we wspinaniu się do góry lub ruchu bocznym . Zobaczymy co z tego wyniknie.Raczej to inne giełdy będą dyktowały kierunek.

Podsumowując jesteśmy obecnie na pozycjach długich wykorzystując odbicie , natomiast nadal twierdzimy, że rozpoczęła się dłuższa korekta na rynkach.A październik i wygasanie QE pomoże jeszcze bardziej w przyśpieszeniu tego ruchu.

Pozdrawiam y zespół Biznes Instytut.

Jacek Kusiak