Giełda po wakacjach

byki i niedzwiedzie w biznes instytutKontynuując analizę giełdy, chciałem podkreślić,bo wiele osób pyta, iż są to nasze  doświadczenia zbierane na rynku od 20 lat . Dzielimy się nimi i opisujemy , gdzie rynek podąża wg nas oraz jakie mamy pozycje. Często pytacie aby podawać dokładne punkty wejścia i wyjścia. Jednak było by to bardzo trudne , gdyż rynek jest szybki , natomiast to wy , dzięki szkoleniom powinniście sami podejmować decyzje właśnie wejścia i wyjścia . Bo co będzie jak kiedyś nie dostaniecie od nas analizy, nie zainwestujecie, bzdura . Sami więc musicie obserwować, usuwać szum , a potem podejmować trafne decyzje. My wam w tym na pewno pomożemy.

Patrząc na rynki widzimy jak są silne. S&P nowe maksyma oraz DAX powoli zbliża się również do swojego maksimum  z czerwca. Nasza giełda , na tle innych wypada naprawdę dobrze . Zważając co dzieje się za nasza wschodnia granica. To, że dla rynku amerykańskiego nie ma to znaczenia , to na nasz rynek na pewno ma duży wpływ. Mimo to odnotowujemy ciągły ruch do góry.

Jak mogliśmy zauważyć nieudany test dołka na WIG 20 na przełomie lipiec-sierpień o którym pisałem okazał się bardzo trafnym momentem na zajmowanie długich pozycji. Osoby, które wtedy zajęły długie pozycje czy to na kontraktach czy akcjach , dzisiaj maja porządnie wypchane portfele.Puki co dobra passa trwa , rynki nie chcą się skorygować , mimo, iż nad Stanami wiszą chmury o wygasaniu QE w październiku. Natomiast zawsze tak jest w życiu , że jak większość inwestorów na coś czeka( czytaj korektę) to ona nie nadejdzie .

Podsumowując na S&P nadal pozycje długie, na DAX troszeczkę bardziej rozważnie ale również pozycje długie. Na Polskim rynku uwaga na korektę , gdyż szybkie wzrosty wyhamowały. A dopiero potem znowu pozycje długie. Jesteśmy obecnie w newralgicznym punkcie , bo po 7 dniach nieustannego wzrostu oraz przy wierzchołkach z lutego.

Powodzenia w inwestycjach

Zespół Biznes Instytut , Jacek Kusiak