Nowe szczyty na S&P 500 , DAX bardziej zachowawczy, Polska w ogonie

GPW wzrosty 3 Biznes InstytutZawsze na naszym blogu omawiamy 3 rynki- S&P, DAX i WIG 20.

Widać ,że z tych trzech giełd nasza rodzima ma największe problemy aby zdecydować się co robić. Od długiego czasu nie ma konkretnego ruchu(nawet kilka lat). Co powoduje ,że inwestorzy tacy również jak my odpływają z Polskiej giełdy , bo nie widzą perspektywy zarobku. Nawet, że inwestujemy w kontrakty terminowe , bez płynności oraz trendu żaden inwestor nie ma co robić na tym rynku.Natomiast inne giełdy radzą sobie nie najgorzej.

Jak popatrzymy na S&P to widzimy nowe szczyty. Aczkolwiek widać ,że amerykańska giełda powoli dostaje zadyszki. Kupowanie w tym miejscu jest nadzwyczaj niebezpieczne. Natomiast można chylić przed nią czoła , gdyż wielu prognozowało, iż jesteśmy przed bardzo dużą korektą.  Natomiast sprawdziła się znowu zasada , że jak dużo ludzi oczekuje czegoś , informacje są ogólnodostępne to tak się nie staje ,to tak nie będzie .

Widzimy również od pewnego czasu, iż niemiecka giełda DAX jest mniej skorelowana z S&P. Nie robimy tutaj nowych szczytów, nawet można zauważyć, iż kolejne szczyty wypadają coraz niżej. Średnie się wypoziomowały , więc i rynek potwierdza zawahanie. Patrząc na oba rynki nie można wysnuć podobnych wniosków co do przyszłości. Natomiast obecnie zespół Biznes Instytut jest na pozycjach krótkich na DAX. Widzimy przegrzewająca się giełdę w Stanach, wahająca się przy takiej sytuacji giełdę w Niemczech , dlatego mamy takie pozycje.Również obraliśmy rynek DAX , gdyż mimo wszystko więcej się na nim dzieje , no i widzimy jakiś trend. Pamiętajcie , poszukujcie trendu.

Powodzenia w inwestowaniu życzy zespół Biznes Instytut

Jacek Kusiak